Blog

Zelená pro váš domov. Získejte výhodné financování energeticky úsporného bydlení

Investice do energeticky úspornějšího bydlení se dnes vyplatí víc než kdy dřív. „Zelené bydlení“ podporuje stát, ale i banky a stavební spořitelny, které nabízejí výhodnější úroky. V některých případech finanční ústavy neposuzují tak přísně ani výši vašeho příjmu a úvěr přidělí snáze než „běžnou“ hypotéku. Zvýhodněné úvěry lze zároveň kombinovat s dotacemi od státu. Zelené bydlení tak dokážete získat levněji, než si myslíte. Poradíme, jak na to.

Co vás letos potká nejen na silnicích? Novinky v povinném ručení, pokutách i dokladech

Máte auto, motorku nebo třeba elektrokoloběžku či zahradní traktůrek? Tak pozor! Od 1. dubna – a není to apríl – začnou být účinné změny v povinném ručení. Nově budete muset mít pojištěné právě i elektrokoloběžky, zahradní traktůrky a další „vozítka“. Změn na silnicích je navíc letos víc. Máme přehled těch nejdůležitějších.

Hypotéka za každou cenu?

Pořídit si vysněný dům nebo byt, přestěhovat se do vlastního a mít bydlení ideálně jednou provždy vyřešené. Takový sen má mnoho Čechů a plní si ho často s pomocí hypotéky. Je to naprosto legitimní způsob, který dává ekonomický smysl, když člověku na nákup nemovitosti vlastní peníze nestačí, nebo se nechce vydat ze všech úspor. Kdy je ale na hypotéku vhodná doba?

Nad důchody se smráká. Jak se vyhnout v penzi chudobě?

Jak byste vyšli jen s polovinou peněz, které dnes vyděláváte? Co všechno byste museli omezit? A teď si představte, že váš příjem klesne na třetinu. Nic moc, že? Přitom v důchodu přesně takový scénář velmi reálně hrozí mnoha lidem, kteří tyhle řádky čtou, obzvlášť pokud je vám mezi 20 a 30 lety. Jít do důchodu ale nemusí znamenat hrozivý propad příjmů a životní úrovně. Řešením je začít spořit si na penzi. Ideálně hned. Ukážeme vám, jak na to. Jde to snadno a určitě vás to nezruinuje.

Používáme soubory cookies

Některé z nich jsou k fungování stránek nezbytné, ale o těch ostatních můžete rozhodnout sami.